Почина позната актерка: Имаше само 49 години, но не успеа да победи во најтешката битка

Холивудската актерка Робин Григс, позната по улогите во низа серии, почина во саботата на 49-годишна возраст.

Робин имаше здравствени проблеми, се бореше со рак на грлото на матката, за што отворено зборуваше на социјалните мрежи. Минатиот месец Григс објави дека и биле дијагностицирани четири нови тумори.

Робин го имаше своето деби како Стефани Хобарт во април 1991 година и се појави во шест епизоди. Во 1993 година, таа ја играше Меги Кори во филмот „Another World“, улога која ја играше две години.

Родена е на 30-ти април 1973 година во Пенсилванија. Таа започна да работи во детски театарски продукции пред да се појави во „Rated K“ на Никелодеон, програма која се одвиваше од 1986 до 1988 година.

Back to top button
Close