Почина Ријалда Kадриќ, позната по улогата на марија од серијалот „Луди години“

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“, ненадејно  почина синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последните години.

Веста за нејзината смрт ја објави и нејзиниот пријател Душан на Фејсбук.

„Смртта на Ријалда го стори тоа. Неочекувано, премногу брзо. Луѓето имаат тенденција да мислат дека никој близок никогаш нема да замине, барем не нагло, бидејќи тоа е најтешката работа, кога ќе изгубиме некого без навестување, без можност да се разделиме, без збор. Со љубов се разделувам од тебе, драга Ријалда.“ – напиша тој.

Риалда стана популарна на 14 години глумејќи во серијалот „Луди години“. Марија Тодоровиќ, подоцна Павловиќ ја играше вкупно осум пати. Таа одиграла уште неколку помали улоги, а од почетокот на 90-те не се занимаваше со глума.

Back to top button
Close