Почина затвореник во клиниката “Мајка Тереза”

На 30.10.2021 околу 00.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Одделот на арестантско одделение при комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил пронајден починат притвореник И.Т.(62), кој бил хоспитализиран, а на кого околу 00.15 часот му се слошило по што од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено во судска медицина за обдукција.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close