Почината 18-годишна девојка од Ковид-19 имала 6 месечно бебе

Девојка на 18-годишна возраст која се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдиле за Телма од Министерството за здравство.

Жената починала на Инфективна клиника во Скопје.

Во вчерашното соопштение, Министерството за здравство објави дека има 41 починат од Ковид, а трите најмлади жртви беа од Скопје, меѓу кои и младата мајка. 36 починале во болнички услови, а 5 пациенти во домашни услови.

Back to top button
Close