Починатата 18-годишна жена во Битола била мајка на шест неделно бебе

18 годишната девојка која завчера почина на пат до Битолската болница е мајка на 6 неделно бебе. Таа се породи  минатиот месец, но засега не се познати причините за смртта на младата жена.

Според информации кои ги пренесе Телма, во саботата  нагло  и се влошила здравствена состојба, па со возило од населбата Баир во Битола била пренесена во Клиничката болница, но починала пред да и се укаже лекарска помош

Back to top button
Close