Полицајка убила маж по расправија за неносење маска

 Заменичката на шерифот во Мичиген, застрела човек осомничен дека со нож прободел маж кој го критикувал дека не носи маска во продавница, соопшти полицијата.

Пукањето се случило во округот Ејтон, југозападно од Лансинг, околу 30 минути по инцидент со нож во продавница, соопшти полицијата.

Осомничениот починал во болница.

Мажот кој бил прободен е во стабилна состојба и е хоспитализиран.

Back to top button
Close