Полицаец повреден – навивачи запалиле пиротехника и ја фрлиле на трибините

Полицаец бил повреден со пиритехнчко средство синоќа по ракометен натпревар во Кавадарци, информираа денеска од СВР Велес.

– Вчера во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци, за време на одигрување и по завршување на првенствен ракометен натпревар помеѓу екипите на ГРК „Тиквеш 2014“ од Кавадарци и ГРК „Охрид“ од Охрид, повеќе лица од навивачките групи на двете екипи запалиле пиротехнички средства и ги фрлале на трибините кон останатата публика и кон полициските службеници, кои извршувале службени дејствија, појаснија од Секторот за внатрешни работи Велес

Back to top button
Close