Полицаец со службено возило удри пешак на паркинг кај МВР

Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Димче Мирчев“, возило „дачиа“ сопственост на МВР, полициски службеник удрил пешак.

Како што информира МВР, полициското возило управувано од С.С. (45) полициски службеник, удрило во Г.Ј.(63) од Скопје.

„Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, соопштија од полицијата.

Back to top button
Close