Полицијата го затекнала додека ограбувал аптека, приведен крадец во Скопје  

Дваесет и пет годишен скопјанец е приведен синоќа во полициска станица откако полицијата го затекнала како ограбува апетка.

Како што соопштија од МВР, ноќеска, во 00.15 часот на ул. „11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од Центар го лишиле од слобода А.Х.(25) од Скопје, кој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во аптека.

Тој бил приведен во полициска станица и му бил одземен предметот што го употребил при извршување на делото. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

 

Back to top button
Close