Полицијата пронашла бомба под кревет кај жител на тетовско Долно Палчиште

Основното јавно обвинителство Тетово отворило истражна постапка против педесет и тригодишен жител на селото Долно Палчиште во чиј дом била пронајдена рачна бомба, која осомничениот ја чувал под кревет.

Back to top button
Close