Полицијата во Старо Нагоричане го пронајде исчезнатиот кумановец

Денеска (08.01.2024) во 16.30 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Куманово во селото Сув Орах, Општина Старо Нагоричане, во добра здравствена состојба го пронајдоа Ц.Д.(60) од Куманово.

За него вчера во 20.00 часот неговата сопруга М.Д. пријави дека се оддалечил од домот, а дека станува збор за лице со здравствени проблеми.

Back to top button
Close