Полициска акција во затворот Идризово, запленет хероин

Министерството за внатрешни работи  и затворската полиција вечерва во затворот Идризово запленија хероин пронајден кај затвореник кој се обидел да го внесе кога се враќал од отсуство.

Од МВР потврдуваат дека акцијата во затворот Идризово е во тек, а повеќе детали најавуваат за утре

Back to top button
Close