Понеделник без дожд, од вторник нов влажен бран и пониски температури

Утре ќе има преодна стабилизација на времето со пораст на дневната температура, а нов влажен бран се очекува во вторник кон крајот на денот и во среда, соопшти УХМР.

Во среда и во четврток ќе дува засилен северен ветер, а од четврток утринските температури на повеќе места ќе бидат негативни. Минималните ќе се движат во интервал од минус четири до два, а максималните дневни од седум до 15 степени

Back to top button
Close