Попладне и во вечерните и ноќни часови нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

УХМР за попладнево и за вечерните и ноќни часови најавува развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град.

Back to top button
Close