Пороен дожд и грмежи утре попладне во северните делови

Пороен дожд и грмежи за утре попладне во северните делови од државата најавуваат метеролозите за утре попладне.

Ќе дува и  умерен до засилен ветер, во западните делови од западен, а вдолж Повардарието најпрво од јужен, а попладне од северен правец. Од среда ќе има повремено заголемување на облачноста и позначително намалување на температурата проследено со северен ветер. Локален пороен дожд и грмеж и се очекуват во петок и во сабота.

Дневната температура ќе се движи од 31 до 34 степени.

Back to top button
Close