Портпаролот на Фејсбук се огласи на “Икс”: Ве молиме за трпение, работиме на случајот!

Предмалку на својот официјален Твитер профил се огласи првиот човек на „Фејсбук“ за односи со јавноста, Енди Стоун, тој напиша:

„Свесни сме за проблемите со нашите сервиси, но работиме на случајот“.

Инаку, популарните социјални мрежи еден час се неактивни.

Back to top button
Close