Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ по грешка викна „Да живее Зоран Заев“

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“.

По пауза од неколку секунди, Арсовски се обиде да ја „сврти“ ситуацијата и рече „Не слушнав реакција“ и извика УА, па се надоврза: „Нормално не може да живее Зоран Заев, да живее Република Македонија“.

 

Back to top button
Close