Портрет од Заев поставен во Владата  

Портрет на поранешниот премиер Зоран Заев е закачен во Владата.

Како што јавува ТВ 21, портретот на Заев е ставен лево од прозорецот на вториот кат и е последниот во низата.

Пред него се фотографиите на Оливер Спасовски, Емил Димитриев, Никола Груевски.

Фото: тв21

 

Back to top button
Close