Посебен сообраќаен режим утре и задутре поради посетата на претседателот на косовското Собрание

Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим поради посетата на претседателот на Парламентот на Косово.
Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите од униформираните полициски службеници

Back to top button
Close