Повреден параглајдерист кој летал над Крушево

Вчера во ОВР Крушево било пријавено дека во Итната медицинска помош бил донесен германскиот државјанин Ф.Е., со повреди здобиени при летање со параглајдер.

Тој бил пренесен во Градска болница во Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР

Back to top button
Close