Повторно голема заплена на дрога во прилепско од страна на МВР во вредност од околу 300.000 евра

Во тек е голема акција на МВР во прилепско во која е запленето поголемо количество дрога во вредност од околу 300.000 евра.

Според неофицијални информации кои ги пренесе порталот Центар станува збор за уште еден пресечен меѓународен канал за шверц со дрога, а има и приведени наркодилери.

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека во тек е полициска акција, а повеќе детали најавуваат по целосно завршување на акцијата.

Back to top button
Close