Повторно се тресе тлото- земјотрес ја затресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала во 17:06 часот ја стресе Грција, известува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на длабочина од 38 километри и 15 километри јужно од градот Аигло и 28 километри југоисточно од градот Патра.

Досега не е пријавена штета.

Ова е еден од серијата земјотреси што го погодија Балканскиот полуостров во изминатиот период.

Back to top button
Close