Пожар на Водно, при увидот пронајдени саксии со канабис

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк – шума „Водно“, на место викано „Марково крувче“, настанал пожар во кој биле опожарени смрека, трева и борова шума

При увидот биле пронајдени и околу 15 саксии со стебла „канабис сатива“ кои биле зафатени од пожарот. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Back to top button
Close