Пожар на железничката станица во Загреб

Пожар избувна на главната железничка станица во Загреб по што се запалија неколку вагони, јавуваат хрватските медиуми.

Пожарот избувнал во еден од вагоните околу 9 часот, но набрзо се проширил и на други. Пожарот го гаснат со три возила и 12 пожарникари.

Back to top button
Close