Пожар во автобус на ЈСП

Министерството за внатрешни работи извести дека синоќа избувнал пожар во автобус на ЈСП, во една од приградските линии.

Според полицискиот билтен, во 19.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Пакошево, скопско, настанал пожар во автобус сопственост на ЈСП, кој сообраќал на релација с.Ново Село-с.Зелениково.

Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема

Back to top button
Close