Пожар во автосервис во скопско Ново Лисиче

Во импровизиран автосервис-гаража во скопско Ново Лисиче попладнево избувнал пожар.

Фото: МИА

Причинета е само материјална штета која допрва ќе се утврдува. Нема повредени лица.

Командирот на скопската Противпожарна бригада Звонко Томески во изјава за МИА информира дека пожарот е изгаснат, а на негово гасење интервенирале седум пожарникари со две противпожарни возила.

„Имаше опожарени едно патничко возило, дрва и некои други материјали. За среќа, нема повредени“,изјави за МИА командантот на скопската Противпожарна бригада Звонко Томески. 

Back to top button
Close