Пожар во близина на „Ист Гејт“

Попладнево избил пожар во близина на трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје, соопшти Центарот за управување со кризи.

Според првичните информации, гори ѓубриште зад трговскиот центар, при што се забележува чад.

Екипите на Противпожарната бригада се на терен.

Back to top button
Close