Пожар во стан во Мичурин, интервенира противпожарната служба

Пожар попладнево избувна во станбен објект во Мичурин, јави известувачот на МИА од терен.

Во моментот интервенираат екипи од Противпожарната единица на Град Скопје.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Back to top button
Close