Пожар во станбено-деловниот комплекс на плоштадот во Тетово

Пожар избувна вчера околу 22 часот на покривот од станбено-деловниот комплекс наречен Чешел на градскиот плоштад во Тетово, при што нема повредени лица. Пожарот избувнал на покривот од деловните канцеларии, а го изгаснале девет пожарникари со три возила.

– Релативно брзо дојдовме на местото и успеавме да го изгасиме пожарот додека траеше на покривот од комплексот. За среќа, спречивме да навлезе во канцелариите и во становите, изјави Ука Алити, командант на пожарникарите.

Од СВР Тетово инфомираат дека кај нив пожарот бил пријавен во 23.40 часот,  а дека увид ќе се врши во текот на денот

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close