Пожар во три фирми во Скопје

 

Синоќа околу 23.50 часот бил пријавен пожар во с. Долно Лисиче, скопско, а притоа биле зафатени три фирми.

„Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а нема повредени лица“, информира полицијата.

Увид бил извршен.

Back to top button
Close