Пожар зафати 30.000 метри квадратни од асфалтна база на Качанички пат

Во асфалтна база на „Гранит“ на Качанички пат денеска избувна пожар што зафати површина од 30.000 метри квадратни. Пожарот е изгаснат.


Како што информираа за МИА од Противпожарната служба на терен биле испратени седум возила и 17 пожарникари.

– Пожарот зафати површина од 30.000 метри квадратни. Гореше сува трева, гуми и резервар со нафта, посочија од Службата.

Back to top button
Close