Пожари во кавадаречките села Рожден и Раец

Два пожара избувнаа попладнево во општината Кавадарци, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна единица во Кавадарци.

– Горат сува трева и нискостеблеста шума во кавадаречкото село Раец. На лице место интервенираат седум пожарникари со две противпожарни возила, појаснија од Противпожарната единица.

Оттаму информираа дека друга противпожарна екипа се упатила да интервенира на друг пожар во кавадаречкото село Рожден.

Back to top button
Close