Познати полуфиналните двојки во Лигата на нации

 УЕФА  ги одреди полуфиналните двојки за завршниот турнир на второто издание на Лигата на нации, кој идниот октомври ќе се одржи во Италија. 

Првата полуфинална двојка ја сочинуваат домаќинот Италија и Шпанија, додека вечерашната жрепка во Нион одлучи во второто полуфинале да се сретнат Белгија и Франција. 

Италија ќе ја пречека Шпанија на стадионот „Сан Сиро“ во Милано на 6 октомври 2021 година, додека ден подоцна Белгија и Франција ќе играат за влез во финалето на стадионот на Јувентус во Торино.

Финалето ќе се игра на 10 октомври на „Сан Сиро“.

Back to top button
Close