Познато како Путин ќе го прослави својот роденден годинава

Рускиот претседател Владимир Путин на 7. октомври ќе наполни 69 години.

Прес-секретарот на претседателот на Руската федерација, Дмитриј Песков изјавил дека на Путин ќе работи на својот роденден.

Истовремено забележал дека Путин „често одржува работни настани на својот личен роденден“.

Меѓутоа, вечерта дефинитивно ќе прослави.

„Никој не се сомнева дека барем навечер, некако ќе прослави со семејството и пријателите“, рекол портпаролот на Кремљ.

Back to top button
Close