Прегазен е млад тетовец кој возел велосипед во Кисела Вода, во него удрил автомобил

МВР информира дека вчера попладне во 16.35 часот било пријавено дека во Скопје на ул. „Христо Татарчев“ патничко моторно возило „опел“ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.Б.(51) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.З.(36) од Тетово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

 

Back to top button
Close