Прегазен пешак во Сарај, со тешки повреди пренесен во болница

На 25.03.2023 во 13.05 часот било пријавено дека во Скопје на ул. „Отокар Кершовани“ патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(76) од Скопје удрило во А.С.(59) од с.Сарај-скопско, соопшти МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close