Прегазен словачки државјанин во Скопје

МВР информира дека синоќа во 20,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „ВМРО“ во Скопје, патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Х.(34) од Скопје, удрило во С.П.(33) од Словачка.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот С.П., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close