Прегазена малолетничка на велосипед во Прилеп

МВР информира дека вчера во 09.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул. „11 Октомври“ во Прилеп патничко возило „југо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(52) удрило во велосипед управуван од малолетничка, двајцата од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп

Back to top button
Close