Претпладне со појава на магла, преку денот променливо облачно

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за слаб дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот променливо облачно. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 9 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со релативно високи температури. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, и во следните денови ќе има појава на магла или ниска облачност, па во овие места дневната температура ќе биде пониска.

Back to top button
Close