Претрес во Битола, пронајдени пиштол и дрога

Во Битола синоќа во 19.30 часот полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола го лишиле од слобода Т.П.(33) од Битола.

При претрес во неговиот дoм, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени пиштол со рамка и пет куршуми, амфетамин, марихуана и други предмети со остатоци од марихуана и амфетамин.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close