Претрес во Чучер Сандево, пронајдена дрога

Полицијата по претходно добиена судска наредба денеска извршила претрес во викенд куќа во општина Чучер Сандево, кај С.Н..

Како што соопшти МВР, за време на претресот во објектот биле затекнати и Х.С. и Г.Г.. При тоа, кај Г.Г. е пронајдена прашкаста материја, а во стара куќа во рамки на дворот пронајдена е грутчеста материја.

Лицата се лишени од слобода и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close