Претрес во Куманово, приведен дилер, пронајдена дрога

Во Куманово вчера во 10.25 часот, полициски службеници од СВР Куманово – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода И.С.(39) од Куманово.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја,  дигитална вага и предмети со остатоци од бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close