Претседателот на огранокот на ДУИ во Студеничани се огради од „огнените“: Средбата не е состанок на ДУИ на Ахмети

Ејуп Абази, претседател на огранокот на ДУИ во Студеничани се огради од средбата на „огнените“ со партииската структура која синоќа се одржа во таа општина.

Јас сум претседател на огранокот на ДУИ во оваа општина, не учествував на таа средба бидејќи ова не е состанок на ДУИ на Али Ахмети – изјави Абази за Топ24, пренесува Лајм.

„Огнената група“ синоќа од Студеничани ги почна средбите со партиската структура на кои детално ја образложуваат анализата на работата на извршната власт во последните две години.

Back to top button
Close