Превезувал мигранти од Куба, полицијата го фати на граница

Синоќа во 22,00 часот на наплатна рампа Смоквица од страна на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица бил лишен од слобода Б.Б.(50) од Куманово, затоа што при контрола на патничко моторно возило “пежо 206“ со кумановски регистарски ознаки биле пронајдени четири лица-мигранти од Куба.

Тие биле пренесени во Прифатно-транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против Б.Б. ќе биде поднесена соодветен поднесок, информираа надлежните.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close