При пад на руски авион загинаа 19 луѓе

 

 

Деветнаесет лица загинаа и три се повредени при пад на руски авион Л -410,  денеска во регионот на Татарстан, јавија руските медиуми.

Министерството за вонредни ситуации потврди дека во авионот имало 23 лица.

Други детали за несреќата засега не се соопштени.

 

Back to top button
Close