Прилепчанец силувал малолетничка

На 13.09.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село.

Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка. Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.

 

Back to top button
Close