Прилепчанка нападна со нож од сопругот

Вчера во 07,15 часот во Полициска станица Прилеп, К.С.(58) од Прилеп пријавила дека во нејзиниот дом во Прилеп била физички нападната со нож од нејзиниот сопруг З.С.(57) кој имал здравствени проблеми при што и биле нанесени тешки телесни повреди, констатирани од доктор во Општата болница Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close