Принцот Хари итно пренесен на психијатриска клиника – Доживеал нервен слом?

Порталите повикувајќи се на магазинот Глоуб пишуваат дека состојбата на Хари со години се влошувала, а дека „капката која ја прелила чашата“ било одвојувањето од кралското семејство. заради тоа, наведува магазинот, принцот завршил на психијатриска клиника.

– Хари сам призна дека не може да верува колку му се променил животот и му се свртел наопаку. Меган го принудила да го отфрли своето семејство, пријатели за да може таа да го следи својот сон и да стане холивудска глумица – но тоа се претворило во негов најголем кошмар, изјави анонимен извор и додаде дека „Хари се чувствува изгубено и осамено во Лос Анџелес затоа што нема пријатели“.

Оваа вест не е потврдена ниту демантирана од кралското семејство.

Back to top button
Close