Притвор за делчевчанец – ја нападнал сопругата

Полициски службеници утрово, во 1:30 часот, во Делчево го лишиле од слобода В.В.(47) од виничко село, со привремен престој во Делчево затоа што физички ја нападнал неговата 39-годишна невенчана сопруга.

Како што соопшти МВР, по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close