Притвор за млад битолчанец, силувал малолетничка

 

МВР информира дека завчера вечерта во 22.30 часот во СВР Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Г.Р.(21) од Битола поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола.

Против него, до Основното јавно обвинителство Битола е поднесена пријава по член 188 од Кривичниот законик, а од судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

 

 

Back to top button
Close